fbpx

Trening Tabata jest przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić ogólną wydolność organizmu i spalić zbędną tkankę tłuszczową. Mimo że trening Tabata należy do intensywnych i był stworzony z myślą o sportowcach, mogą go wykonywać także osoby, które nigdy wcześniej nie rozwijały swojej aktywności fizycznej.

Dzięki tabacie zwiększamy naszą odporność na zakwaszenie, co przekłada się także na większą wytrzymałość. W dodatku, systematycznie ćwicząc tabatę, możemy znacząco poprawić tempo przemiany materii, co zaowocuje szybszym spalaniem tkanki tłuszczowej i wyszczupleniem sylwetki.

Ze względu na wysoką intensywność ćwiczeń wykonywanych podczas treningu, tabatę zaleca się ćwiczyć maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Jednak osobom początkującym radzi się zacząć od jednego treningu na tydzień

Tabata – efekty treningu

  • Efektywne i szybkie spalanie tkanki tłuszczowej – polecane dla osób z nadwagą.
  • Skuteczne modelowanie sylwetki, dzięki czemu Tabatę trenują również osoby, które nie mają problemu ze zbędnymi kilogramami.
  • Znaczna poprawa kondycji i dotlenienie mięśni.
  • Zwiększenie wydolności organizmu.
  • Lepsze samopoczucie na co dzień.

Trening Tabata zwiększa wydolność tlenową i beztlenową skuteczniej, niż godzina klasycznego treningu areobowego!

Jak szybko zobaczysz efekty? Jest to oczywiście uzależnione od regularności ćwiczeń, a także indywidualnych cech, jednak zwykle 2 tygodnie treningu wystarczą, aby zwiększyć tempo rozkładu kwasów tłuszczowych o 30%.

Jak to możliwe? Skuteczność tej metody treningowej wynika ze zjawiska EPOC, zgodnie z którym po zakończeniu treningu zwiększa się konsumpcja tlenu. Organizm potrzebuje do tego sporych zasobów energii, pobierając je z tłuszczu – może to trwać nawet 24 godziny, w związku z czym tkanka tłuszczowa jest spalana nawet podczas snu!

AKADEMIA ZDROWEGO DZIECKA