Akademia zdrowego dziecka

azd logo

Mali Polacy tyją na potęgę. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 20 lat aż trzykrotnie wzrosła w Polsce liczba dzieci z nadwagą. Z kolei UNICEF alarmuje, że polskie nastolatki tyją najszybciej w Europie. Młodzi ludzie spędzają wolny czas przed telewizorem, komputerem lub z komórką w ręku. Na lekcjach wychowania fizycznego niechętnie ćwiczą.

Uczeń podczas 45 – minutowej lekcji wf – u jest aktywny zaledwie 7 minut i nie jest to jego winą lecz organizatora lekcji. Jak widać szkoły też nie zawsze stają na wysokości zadania. Stąd pomysł powołania Akademii Zdrowego Dziecka

azd dzieci1

Z grupą profesjonalistów chcemy wyjść im na przeciw

azd dzieci2

Okazuje się, że jeśli naukę połączy się z zabawą, stworzy przyjazną atmosferę, dzieci chętnie będą ćwiczyły czego dowodem jest Nasza Akademia Tenisa

Ma ona służyć rozbudzaniu i kształtowaniu zainteresowań sportowych wśród najmłodszych. Członkowie Akademii Zdrowia Dziecka uczestniczyć będą w zajęciach zorganizowanych w Fitness Klubie  Sporting.  W świetle prawa osobom poniżej 16 roku życia nie wolno przekroczyć progu takiego klubu, jednakże w Sportingu jest to możliwe gdyż  zajęcia te są dedykowane specjalnie dla nich.

Nie od dziś wiadomo, że aktywne fizycznie dzieciaki są o wiele bardziej szczęśliwsze, bo podczas wysiłku wydzielają się endorfiny. Niestety, niektórzy rodzice nie wiedzą jak zachęcić potomka do wysiłku, innym brakuje na to czasu.  

azd logo

 • Umowa podpisywana jest  bezterminowo.   
  Płatność dokonywana jest co miesiąc.  
  Jednocześnie korzystając z programu rodzic jest świadomy, że każde  opuszczenie zajęć przez dziecko powoduje przełamanie systematyczności.
 • Istnieje możliwość  odrobienia zajęć 
 • Uczestnik programu AZD przynosi ze sobą stój sportowy na przebranie. Mamy tutaj na uwadze stój komfortowy,  taki jak dresy, koszulka, obuwie sportowe.
 • Każde dziecko powinno zabrać ze sobą wodę oraz ręczniczek.
 • Rodzic powinien wyposażyć dziecko w opaskę identyfikacyjną wraz z nr kontaktowym do rodzica, którą można zakupić w recepcji Klubu.
 • Nieobecność dziecka należy zgłosić przed zajęciami telefonicznie, lub w Recepcji klubu.

Cennik

 • Pojedyncze wejście 25 zł
 • Karnet 1 miesiąc 69 zł
 • Oferta cenowa dla Szkół i Przedszkoli dostosowana indywidualnie

Korzyści wynikające z aktywności fizycznej dla młodych ludzi

Aktywność fizyczna jest także powiązana z korzyściami psychologicznymi poprzez poprawę kontroli nad symptomami lęku i depresji. Ponadto udział w zajęciach fizycznych wspomaga rozwój społeczny młodzieży poprzez stwarzanie możliwości wyrażania własnej osobowości, budowania pewności siebie, interakcji społecznej i integracji.

Regularna zalecana aktywność fizyczna wspomaga młody organizm wpływając na:

 • prawidłowy rozwój tkanek układu mięśniowo-szkieletowego   (kości, mięśnie oraz stawy)
 • prawidłowy rozwój układu krążenia oraz oddechowego (serce i płuca)
 • rozwój i pobudzanie układu nerwowego   (koordynacja i balans ciała, kontrola ruchów)
 • utrzymanie prawidłowej masy ciała (nadwaga, otyłość, niedożywienie)

azd dzieci3

Nasi partnerzy

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 06:30 - 22:30
Sobota 08:00 - 20:00
Niedziela 09:00 - 19:00

Lokalizacja

GALERIA LESZNO
al. Konstytucji 3 Maja 12, I piętro
tel. 65 537 65 75, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane teleadresowe

Fitness Klub Sporting
al. Konstytucji 3 Maja 12, I piętro
tel. 65 537 65 75, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

a j